Top

بانک مرکزی: آمریکا مجوز تجارت کالاهای اساسی را صادر کرد

March 2, 2020 by · Comments Off on بانک مرکزی: آمریکا مجوز تجارت کالاهای اساسی را صادر کرد 

زمانه – آمریکا اعلام کرده بود که تجارت کالاهای اساسی و دارو با ایران باید از طریق کانال مالی سوئیس انجام شود. اکنون رئیس کل بانک مرکزی ایران تأیید کرد که کانال «شتا» راه افتاده است. عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران با انتشار یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود تأیید که آمریکا معافیت لازم برای تجارت کالاهای اساسی و دارو از طریق سوئیس را صادر کرده است. رئیس کل بانک مرکزی ایران نوشت: «طبق اعلام سفیر سویس، دولت آمریکا معافیت لازم در مورد استفاده بخشی از منابع ارزی بانک مرکزی ایران را برای تأمین واردات کالاهای اساسی و دارو صادر کرده است. باید روند کار را در عمل دید.» وزارت خزانه‌داری آمریکا پنجشنبه هفته گذشته مجوز تراکنش مالی با بانک مرکزی ایران برای تجارت اقلام خاص انسان‌دوستانه را صادر کرد. بر اساس اطلاعیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، ایران برخی اقلام خاص و برخی کالاها را می‌تواند از طریق سوئیس وارد کند.

Read more

تهدید به تجاوز جنسی، پاسخ دادخواهی برای هواپیمای اوکراینی

March 2, 2020 by · Comments Off on تهدید به تجاوز جنسی، پاسخ دادخواهی برای هواپیمای اوکراینی 

زمانه – پس از گذشت نزدیک به دو ماه از ساقط شدن هواپیمای مسافربری اوکراینی توسط پدافند هوایی سپاه پاسداران، خانواده‌ها و بازماندگان این رویداد، از احضار و تهدید توسط نهادهای امنیتی به دلیل ادامه دادخواهی خود خبر می‌دهند. جواد سلیمانی، همسر الناز نبیئی، یکی از جان‌باختگان سقوط هواپیمای اوکراینی روز دوشنبه ۱۱ اسفند ماه با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود به صراحت از تهدید و فشار نهادهای امنیتی بر خود از سوی وزارت اطلاعات خبر داد. سلیمانی در این پست نوشت: «خانواده قربانیان را به خاطر دادخواهی تهدید می‌کنید، به اطلاعات می‌برید، می‌گویید آنچه با خانواده پویا بختیاری کردیم با شما می‌کنیم. به تجاوز جنسی تهدید می‌کنید …» بر اساس مفاد پیمان‌نامه‌های حقوق بشری و دیگر معاهدات بین‌المللی، فشار روانی، احضار و تهدید به تجاوز جنسی به‌عنوان مصادیق شکنجه محسوب می‌شود.

Read more

در ایران ۴۱ درصد مبتلایان به کرونا با رجوع به مراکز درمانی به این ویروس آلوده می شوند

March 2, 2020 by · Comments Off on در ایران ۴۱ درصد مبتلایان به کرونا با رجوع به مراکز درمانی به این ویروس آلوده می شوند 

Read more

فرار مغزها ؟

March 2, 2020 by · Comments Off on فرار مغزها ؟ 

گـُل ناز

Read more

Bottom