Top

Nearly 1 Billion People Confined to Homes Globally Due to Coronavirus

March 21, 2020 by · Comments Off on Nearly 1 Billion People Confined to Homes Globally Due to Coronavirus 

NEW YORK – Close to one billion people worldwide were confined to their homes on Saturday as the global coronavirus death toll shot past 11,000 and U.S. states rolled out lockdown measures already imposed across swathes of Europe.   The pandemic has completely upended lives across the planet, restricting movement, shutting schools and forcing millions to work from home. While President Donald Trump insisted the United States was “winning” the war against the virus, individual states dramatically ramped up restrictions, with New York and Illinois joining California in ordering residents to stay home.

Read more

کرونا؛ افزایش هشداردهنده جان‌باختگان در اسپانیا و درخواست ایتالیا برای ۳۰۰ پزشک

March 21, 2020 by · Comments Off on کرونا؛ افزایش هشداردهنده جان‌باختگان در اسپانیا و درخواست ایتالیا برای ۳۰۰ پزشک 

بی بی سی – اسپانیا شاهد افزایش هشداردهنده در تعداد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا است. شمار جان‌باختگان در این کشور به بیش از ۱۳۲۰ نفر رسیده است. شمار مبتلایان به ویروس کرونا هم در اسپانیا افزایش داشته و به نزدیک ۲۵ هزار نفر رسیده است. تعداد موارد تازه ابتلا به این ویروس هم در این کشور افزایش داشته است.بیمارستان‌های شهر مادرید که به شدت تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته در تلاشند تا به نحوی با این ویروس مقابله کنند. همزمان ایتالیا برای خدمت در مناطق شمالی این کشور که بیمارستان‌های آن به شدت تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته خواستار ۳۰۰ پزشک شده است. سازمان حفاظت و رسیدگی در مقابل حوادث اضطراری گفته این درخواست‌ها تا پایان امروز داده شود. در اوایل هفته، رئیس مهم ترین بیمارستان در شهر برگامو در شمال ایتالیا از کمبود نیرو، کپسول اکسیژن و تجهیزات حفاظتی خبر داد.

Read more

کارنامه قوه قضائیه یک‌ماه پس از اعلام رسمی شیوع کرونا

March 21, 2020 by · Comments Off on کارنامه قوه قضائیه یک‌ماه پس از اعلام رسمی شیوع کرونا 

زمانه – در روزهای پس از اعلام رسمی شیوع کرونا در ایران و علی‌رغم ادعای مقامات قضائی مبنی بر صدور بخش‌نامه برای به تعویق انداختن زمان برگزاری دادگاه‌ها تا پایان فروردین‌ماه، گزارش‌های رسیده از منابع حقوق بشری حکایت از صدور احکام سنگین حبس، شلاق و اعدام برای فعالان مدنی و سیاسی در یک‌ماه منتهی به پایان سال ۹۸ دارد. در تازه‌ترین خبرها، شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شهرستان ارومیه به ریاست قاضی حمید گلی نژاد روز ۲۷ اسفندماه، شش نفر از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان‌ماه در ارومیه به نام‌های یاسین حسن‌پور، الیار حسین زاده، سالار طاهر افشار، امین زارع، علی عزیزی و کیوان پاشایی را با اتهامات «اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات» و «تخریب پمپ بنزین و انتشار فیلم آن در فضای مجازی» هریک به پرداخت ۱۵ میلیون ریال جزای نقدی بدل از ۸ ماه حبس و همچنین ۲۰ ضربه شلاق محکوم کرد. احکام صادر شده علیه برخی از این شهروندان بازداشت شده در ارومیه به‌صورت غیابی صادر شده است.

Read more

ویروس کرونا در ایران: شمار درگذشتگان به ١۵۵۶ نفر رسید

March 21, 2020 by · Comments Off on ویروس کرونا در ایران: شمار درگذشتگان به ١۵۵۶ نفر رسید 

رادیو فرانسه – وزارت بهداشت ایران، روز شنبه دوم فروردین، اعلام کرد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ٢٠ هزار و ۶١٠ نفر رسیده و تا کنون ١۵۵۶ نفر در اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند. این در حالیست که مقامات استان‌های مرکزی و ایلام، نسبت به تردد مسافران نوروزی هشدار داده و اعلام کرده‌اند که حضور مسافران نوروزی، روند ابتلا به ویروس کرونا در این استان‌ها را افزایش داده است. کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت ایران، اعلام کرد که بر اساس نتایج و یافته‌های آزمایشگاهی، از ظهر دیروز تا امروز دوم فروردین، تعداد ۹۶۶ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده و تعداد مبتلایان به این بیماری در ایران، به ۲۰ هزار و ۶۱۰ نفر افزایش یافته است.وی افزود: « تعداد ۷۶۳۵ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در کشور  بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

Read more

Bottom