Top

دولت ۲۸۱ میلیارد تومان کمک بلاعوض به زلزله‌زدگان اختصاص داد

November 15, 2017 by  

EarthquakLoannoobakht01زمانه – هیأت دولت تصویب کرد که تا پایان آبان سال جاری در مجموع ۶۵۹ میلیارد تومان تسهیلات به زلزله‌زدگان غرب ایران پرداخت شود. بخشی از این کمک‌ها بلاعوض است. به گزارش رسانه‌های داخلی، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه روز چهارشنبه ۲۴ آبان هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: «هیأت دولت ۶۵۹ میلیارد تومان برای تسهیلات و ۲۸۱ میلیارد تومان به عنوان کمک بلاعوض به زلزله‌زدگان کرمانشاه را تصویب کرده. به خانواده‌هایی که نیاز به احداث و بازسازی خانه دارند، در روستاها ۲۵ میلیون و شهرها ۳۵ میلیون تومان وام تعلق می‌گیرد.» علاوه بر این دولت ۵ میلیون تومان به روستاییان و ۶ میلیون تومان هم به شهرنشینان زلزله‌زده کمک بلاعوض پرداخت می‌کنند. خانواده‌هایی هم که نیاز به مرمت خانه‌شان دارند، ۱۲ میلیون تومان وام و ۲ میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت می‌کنند.

بانک مرکزی هم با صدور بخشنامه‌ای مقرر کرده که زلزله‌زدگانی که برای خرید لوارم خانه به کمک دولت نیاز دارند می‌توانند از طریق قرض‌الحسنه ۱۰ میلیون تومان وام دریافت کنند.
بانک مرکزی پرداخت ۶۵۹ میلیارد تومان از کمک‌های دولتی به زلزله‌زدگان را به عهده گرفته و سازمان برنامه و بودجه ۲۸۱ میلیارد تومان را. سخنگوی دولت قول داده که این مبالغ تا قبل از پایان آبان سال جاری به زلزله‌زدگان پرداخت شود.

در سومین روز بعد از وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری در استان کرمانشاه، هوا رو به سردی گذاشته. گروه‌های مردمی برای کمک به زلزله‌زدگان هجوم آورده‌اند.

Comments

Comments are closed.

Bottom