Top

تحصن دانشجویان دانشگاه نفت ایران در اعتراض به سیاست‌های استخدامی وزارت نفت

November 23, 2017 by  

Strikewebb001ABC3F-3FD6-45F6-BB93-117BFDFEFD84_cx0_cy26_cw0_w650_r1_sصدای آمریکا – دانشجویان دانشگاه صنعت نفت ایران در ادامه اعتراضات خود به مدیریت این دانشگاه این هفته از شرکت در کلاس‌ها خودداری کرده‌اند. تحریم کلاس‌های دانشگاه صنعت نفت چندمین مرحله از اعتراضات دانشجویان این دانشگاه است که به امتناع وزارت نفت از استخدام فارغ التحصیلان این دانشگاه اعتراض دارند. دانشجویان معترض می‌گویند که آنها به دلیل تضمین‌های استخدامی این دانشگاه با کسب رتبه‌های ممتاز کنکور سراسری به آبادان و اهواز رفته‌اند تا در دانشگاه صنعت نفت درس بخوانند اما حالا وزارت نفت با بهانه‌گیری‌های متعدد از استخدام این دانشجویان خودداری می‌کند. این درحالی است که فلسفه وجودی دانشگاه صنعت نفت، تربیت متخصص برای این وزارتخانه کلیدی است اما وزارت نفت ایران ترجیح می‌دهد به جای جوانان متخصص، تعداد قابل توجهی از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی را استخدام کند.

در توییت آمنه شیرافکن، روزنامه‌نگار نام چند تن از این نمایندگان آمده است.

دانشجویان دانشگاه صنعت نفت ایران پس از چندین دور برپایی تجمعات اعتراضی در روزهای اخیر اقدام به تشییع نمادین دانشگاه کردند و از روز شنبه نیز در کلاس‌ها شرکت نمی‌کنند.

معترضان سال گذشته به دیوان عدالت اداری نیز شکایت کردند و این نهاد قضایی به نفع دانشجویان حکم داد اما با اعتراض وزارت نفت، اجرای این حکم به تعویق افتاده است.

عکس دریافتی از طریق تلگرام صدای آمریکا (sendvoa) را در ادامه می‌بینید. شما هم می‌توانید عکس‌ها و فیلم‌های خود را از این طریق برای ما ارسال کنید.

Comments

Comments are closed.

Bottom