Top

توکلی قول افشاگری داد: چه کسانی از امتیازات مالی بهره بردند

November 30, 2017 by  

Financialweb16489760_303صدای آلمان – احمد توکلی درباره تخلفات مؤسسه “ثامن‌الحجج” افشاگری کرد. به گفته او این مؤسسه امکانات مالی گسترده‌ای را در اختیار صاحبان قدرت قرار داده است. اعضای هیئت رسیدگی به تخلفات این موسسه غیرمجاز زیر فشار شدید قرار گرفته بودند. حمد توکلی، رئیس هیئت مدیره “سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت”، از استعفای جمعی اعضای هیئت رسیدگی به تخلفات مؤسسه اعتباری “ثامن‌الحجج” خبر داد. به گفته او این افراد قبل از استعفا زیر فشار شدید قرار گرفته بودند. آقای توکلی روز سه‌شنبه (۷ آذر / ۲۸ نوامبر) در جمع خبرنگاران رسانه‌ها تصریح کرد که “تسهیلات این مؤسسه غیرمجاز” به طور عمده به “فرزندان علما، شخصیت‌های سیاسی و قضات باسابقه” تعلق گرفته است.

مؤسسه “ثامن‌الحجج” یکی از نهادهای پولی بود که تخلفات زیادی مرتکب شده، به مردم بسیاری زیان رسانده و سرانجام با همکاری دولت و قوه قضائیه منحل شده است.

به گزارش روزنامه “شرق” برای رسیدگی به تخلفات مؤسسه یادشده در آذرماه ۱۳۹۴ یک کارگروه ویژه تشکیل شد که در آبان گذشته همه اعضای آن به خاطر فشارهای زیادی که از سوی افراد قدرتمند به آنها وارد می‌شد، به طور جمعی استعفا دادند.

احمد توکلی از بانک مرکزی ایران خواسته است: «به‌صورت شفاف توضیح دهد که چرا در وصول تسهیلاتی که مؤسسه ثامن‌الحجج به مردم پرداخت کرده، کوتاهی شده است و فشار کدام گروه سبب استعفای هیئت اجرایی رسیدگی به تخلفات این مؤسسه غیرمجاز شده است.»

آقای توکلی در نهایت تصریح می‌کند: «عمده تسهیلات کلان مؤسسه ثامن‌الحجج به قضات باسابقه، فرزندان علما و شخصیت‌های سیاسی پرداخت شده که دیده‌بان شفاف و عدالت در صورت عدم پاسخ‌گویی بانک مرکزی، اسامی این افراد را منتشر خواهد کرد.»

Comments

Comments are closed.

Bottom