Top

تایید کشته‌شدن دو نفر در اعتراض لرستان؛ نماینده مجلس: کار پلیس بود

December 31, 2017 by  

LorestanwebLorstaOrصدای آمریکا – در حالیکه معاون سیاسی – امنیتی استانداری لرستان، تیراندازی نیروهای امنیتی را در جریان کشته شدن دو نفر در اعتراضات شهر درود رد کرد، حمید رضا کاظمی، یکی از نمایندگان استان لرستان تایید کرد که کشته شدگان از سوی نیروی انتظامی هدف گلوله قرار گرفتند. آقای کاظمی، نماینده پلدختر و عضو مجمع نمایندگان استان لرستان روز یکشنبه دهم دی در گفت و گو با سایت اعتماد آنلاین با اشاره به کشته شدن دو نفر در شهر درود گفت: «پلیس چاره‌ای جز شلیک به هنجارشکنان نداشت.» محمد بیرانوندی، نماینده خرم آباد نیز به خبرگزاری ایلنا گفت که در درگیری‌های روز شنبه در شهرهای استان لرستان دو نفر کشته و شش نفر زخمی شدند. از روز پنجشنبه ۷ دیماه، اعتراض های در شهرهای ایران آغاز شد. ابتدا این اعتراض ها شعارهای اقتصادی داشت اما به تدریج از مشهد، به کرمانشاه و سایر شهرهای ایران کشیده شد.

در اعتراض های گسترده در شهرهای بزرگ و کوچک ایران، مردم معترض شعارهایی علیه نظام و رهبر جمهوری اسلامی سر دادند.

روز پنجشنبه گروهی از مردم با مقابل شهرداری به گرانی کردند. آنها شعارهایی چون
«مرگ بر دیکتاتور»،‌«مرگ بر روحانی»، «اسلام رو پله کردید، ‌مردم رو ذله کردید»،‌ «نه غزه، نه لبنان،‌ جانم فدای ایران» و «نترسید نترسید، ‌ما همه با هم هستیم» سر دادند.
فیلم ارسالی شما

مخالفان جمهوری اسلامی از اعتراض گسترده مردم ایران استقبال کرده اند. شهبانو فرح پهلوی ابراز امیدواری کرده مردم ایران در اعتراضات خود پیروز شوند. شاهزاده رضا پهلوی و مریم رجوی از چهره های سرشناس مخالف جمهوری اسلامی در خارج از ایران نیز از این اعتراض ها حمایت کرده اند.

Comments

Comments are closed.

Bottom