Top

وکیل آمریکایی در اعتراض به تغییرات اقلیمی خود را آتش زد

April 15, 2018 by  

صدای آمریکا – یک وکیل سرشناس آمریکایی در اعتراض به تغییرات اقلیمی و سیاست‌های مربوط به این مسئله، خود را در پارکی در نیویورک آتش زده و درگذشته است. بقایای جسد دیوید باکل ۶۰ ساله در پارک پراسپکت بروکلین پیدا شد. آقای باکل در یادداشت خودکشی‌اش نوشته است که خود را با استفاده از سوخت‌های فسیلی آتش زده تا به صورت نمادین آسیب‌هایی را نشان دهد که انسان به محیط زیست و زمین می‌زند. او نوشته که بیشتر آدم‌های روی زمین در حال حاضر هوای بد تنفس می‌کنند و بسیاری دچار مرگ زودرس می‌شوند. دیوید باکل با فعالیت‌های حقوقی‌اش برای همجنس‌گرایان و تراجنسیتی‌ها و در دوره‌های بعدی همکاری با چند پروه محیط زیستی شناخته می‌شود. یادداشت خودکشی آقای باکل، کمی پیش از خودسوزی برای چند سازمان خبری ایمیل شده بود. به گزارش نیویورک تایمز نوشته او در این یادداشت نوشته است: “آلودگی سیاره مارا ویران می‌کند، از طریق هوا و خاک و آب آرام آرام آن را غیرقابل سکونت خواهد کرد.”

روزنامه نیویورک‌ دیلی نیوز هم این بخش از یادداشت خودکشی آقای باکل را منتشر کرده است: “مرگ زودهنگام من با سوخت فسیلی نمایانگر کاری است که ما داریم با خودکان می‌کند… این مسئله تازه‌ای نیست، بسیاری تصمیم گرفته‌اند زندگی‌شان را بدهند چون راه معنادار دیگری برای جبران آسیب‌هایی که می‌بینند، وجود ندارد.”

یکی از پرونده‌های حقوقی آقای باکل پیش از همکاری با گروه‌های محیط زیستی، پرونده‌ای بود که در آن پلیس نبراسکا به کوتاهی در انجام وظیفه‌اش برای حفاظت از یک جوان تراجنسیتی به نام برندون تینا شده بود که مورد تجاوز و خشونت قرار گرفته بود و بعد هم به قتل رسیده بود.

داستان اقای تینا موضوع فیلم “پسرها گریه نمی‌کنند” در سال ۱۹۹۹ بود که برای هیلاری سوانک، بازگر این نقش بک جایزه اسکار به ارمغان آورد.

Comments

Comments are closed.

Bottom