Top

بلیت پروازهای خارجی به دوبرابر قیمت سابق افزایش یافت، احتمال کاهش ۹۰ درصدی سفرهای خارجی

August 10, 2018 by  

سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده است که قیمت بلیت پروازهای بین‌المللی شرکت‌های هواپیمایی که در ایران فعالیت می‌کنند از این پس به جای نرخ ارز رسمی ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی با نرخ شناور ارز در بازار ثانویه ارز تعیین می شود. بدین ترتیب، قیمت بلیت پروازهای بین‌المللی از روز چهارشنبه بر مبنای ۸ هزار و ۸۰۰ تومان محاسبه و اعمال شده است. بر این اساس قیمت بلیت به یکباره به بیش از دوبرابر قیمت سابق افزایش یافته است و در صورتیکه نرخ دلار در هفته های آینده افزایش یابد، قیمت بلیت پروازهای بین‌المللی نیز به همان نسبت افزایش خواهد یابد. به گزارش روزنامه خراسان، یک منبع آگاه با اعلام این خبر گفته است: ” هرهفته در بامداد روزهای چهارشنبه، نرخ توسط هواپیمایی “ایران ایر” اعلام می شود و شرکت های هواپیمایی بر اساس آن نرخ تا یک هفته بلیت می فروشند”.

به گفته این منبع آگاه، نرخ بلیت پروازهای خارجی تا پایان روز سه شنبه گذشته بر اساس دلار ۴۲۰۰ تا ۴۴۰۷ تومانی محاسبه می شده است؛ اما از بامداد چهارشنبه این نرخ به ۸۸۰۰ تومان افزایش یافته است.

به گزارش روزنامه خراسان، یک منبع آگاه با اعلام این خبر گفته است: ” هرهفته در بامداد روزهای چهارشنبه، نرخ توسط هواپیمایی “ایران ایر” اعلام می شود و شرکت های هواپیمایی بر اساس آن نرخ تا یک هفته بلیت می فروشند”.

به گفته این منبع آگاه، نرخ بلیت پروازهای خارجی تا پایان روز سه شنبه گذشته بر اساس دلار ۴۲۰۰ تا ۴۴۰۷ تومانی محاسبه می شده است؛ اما از بامداد چهارشنبه این نرخ به ۸۸۰۰ تومان افزایش یافته است.

 

او تصریح کرد: شرکت‌های هواپیمایی داخلی تا پایان روز سه شنبه گذشته از دلار ۴۲۰۰ تومانی برای هزینه های خود استفاده می کردند؛ اما از این به بعد نرخ دلار برای آن ها ۸۸۰۰ تومان محاسبه می شود.

این منبع آگاه به “خراسان” گفته است: احتمال کاهش ۸۰ تا ۹۰ درصدی سفرهای خارجی وجود دارد؛ زیرا هم ارز مسافرتی قطع شده و هم نرخ بلیت هواپیما ۱۰۲ درصد افزایش یافته است. وی همچنین گفت: سازمان هواپیمایی کشوری هنوز بخشنامه ای از سوی بانک مرکزی مبنی بر افزایش نرخ ارز شرکت های هواپیمایی به ۸۸۰۰ تومان دریافت نکرده است، این درحالی است که از صبح چهارشنبه شرکت های هواپیمایی نرخ های جدید را اعمال کرده اند.

وی در باره مشکلاتی که افزایش قیمت بلیت برای زائران  ایرانی ایجاد می کند، گفت: نرخ رسمی بلیت پروازهای رفت و برگشت از مشهد به نجف یا بغداد به حدود سه میلیون تومان افزایش یافته که این امر یکی از معضلات زائران عتبات است و قطعا تاثیر زیادی بر آن ها خواهد داشت.

 

Comments

Comments are closed.

Bottom