Top

در درگیری ورزشگاه آزادی تهران ۴۳ نفر بازداشت شدند؛ ضرب و شتم کودکان از سوی نیروی انتظامی

August 11, 2018 by  

در درگیری تماشاگران بازی تیم‌های فوتبال استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز که روز جمعه در ورزشگاه آزادی تهران اتفاق افتاد، ۴۳ نفر بازداشت شدند. سایت خبری خبرآنلاین به نقل از صادق درودگر مدیر باشگاه تراکتورسازی تبریز نوشت که بازداشت شدگان از طرفداران این تیم هستند و همچنان در بازداشت به سر می‌برند. مدیر باشگاه تراکتورسازی همچنین گفت که پلیس تعدادی از کودکان خردسال طرفدار این تیم را هم مورد ضرب و شتم شدید قرار داده است. رسانه‌های ایران علت درگیری هواداران تیم تراکتورسازی با پلیس را اعتراض به “بازسازی تعدادی از سکوها”ی ورزشگاه آزادی عنوان کرده‌اند، اما بر اساس گزارش شبکه‌های مجازی، این درگیری رنگ و بوی سیاسی داشت و برخی تماشاگران شعارهایی مثل “مرگ بر دیکتاتور” سر می‌دادند.

خبرگزاری فرانسه روز شنبه یازدهم اوت از تهران گزارش داد تلویزیون حکومتی ایران موقع پخش این بازی فوتبال، صدای بازی را قطع کرد تا شعارهای ضدحکومتی پخش نشود.

درگیری روز جمعه ورزشگاه آزادی در حالی است که طی روزهای اخیر، موجی دیگری از اعتراضات ضدحکومتی چند شهر بزرگ ایران را فراگرفت.

این اعتراضات در واکنش به افزایش بی سابقه قیمت ارز، گرانی کالای اساسی و بیکاری و فساد است.

مقامات جمهوری اسلامی اعلام کرده‌اند که نگرانی از این اعتراضات ندارند و علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی نیز گفته است که “هیچ کس هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.”

Comments

Comments are closed.

Bottom