Top

محسنی اژه‌ای: صد مقام صاحب سمت ممنوع‌‌الخروج شده‌اند

August 12, 2018 by  

سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری یکشنبه ۲۱ مرداد از دستگیری ۶۷ مجرم اقتصادی و ممنوعالخروج شدن ۱۰۰ نفر از “افراد صاحب سمت” خبر داد. غلامحسین محسنی اژه‌ای گفت اینها افرادی هستند که با سودجویی، قاچاق، احتکار و گرانفروشی به مردم فشار می‌آورند و آب به آسیاب دشمن می‌ریزند. سخنگوی قوه قضاییه از دستگیری ۶۷ مجرم اقتصادی و تحقیق از د‌ه‌ها متهم دیگر خبر داد. سازمان تعزیرات پیش‌تر گفته بود شماری از واردکنندگان که ارز دولتی گرفته و جای دیگری هزینه‌ کرده‌اند، ممنوع الخروج یا دستگیر شده‌اند.  اژه‌ای اعلام کرد که از تعداد زیادی نیز تحقیق شده که با قرار تامین آزاد هستند. او افزود که چند بازپرس ویژه زیر نظر دادستان تهران سرگرم رسیدگی مستمر به مفاسد اقتصادی هستند و دادستان کل کشور، ترتیب هماهنگی همه دادسراها و ارجاع پرونده‌ها به تهران را داده است

اژه‌ای اعلام کرد که از تعداد زیادی نیز تحقیق شده که با قرار تامین آزاد هستند. او افزود که چند بازپرس ویژه زیر نظر دادستان تهران سرگرم رسیدگی مستمر به مفاسد اقتصادی هستند و دادستان کل کشور، ترتیب هماهنگی همه دادسراها و ارجاع پرونده‌ها به تهران را داده است.

پیش‌تر، یاسر رایگانی، سخنگوی “سازمان تعزیرات حکومتی” از رسیدگی فشرده به پرونده شرکت‌هایی خبر داده بود که برای واردات دارو، گوشت یا مواد کشاورزی ارز دولتی گرفته اما جای دیگری هزینه‌ کرده‌اند. خبرگزاری ایسنا به نقل از رایگانی نوشت: «با هماهنگی دادستانی کل کشور بخش زیادی از این واردکنندگان ممنوع الخروج شده‌اند. ۵ پرونده در استان البرز بود که مدیران‌شان ممنوع الخروج هستند.»

Comments

Comments are closed.

Bottom