Top

[عکس] پیروزی صدف خادم مشت‌زن ایرانی بر حریف فرانسوی: “این قدم اول بود”

April 14, 2019 by  

شنبه شب ١٣ آوریل/ ٢۴ فروردین، در شهر بندری «روآیان» در غرب فرانسه بر حریف فرانسوی خود، اَن شوون، پیروز شد. وی این پیروزی را به همۀ زنان ایران اهدا کرد و  آنان توصیه کرد برای دست یافتن به اهداف خود پشتکار داشته باشند. صدف خادم در سخنان کوتاهی از حریف خود، اَن شوون، تمجید کرد و گفت «این مسابقه دو پیروز داشته است؛ هر دوی ما پیروز شدیم». اَن شوون نیز پیش از آنکه هیئت داوران نتیجۀ مسابقه را اعلام کند، دست صدف خادم را گرفت و به نشان پیروزی او بلند کرد. مسابقه میان صدف خادم و اَن شوون در سه راند برگزار شد و در پایان وی با کسب امتیاز بر حریف خود پیروز گردید. مربیگری صدف خادم در این مسابقه را مهیار منشی پور، قهرمان پیشین مسابقات جهانی بوکس برعهده داشت. برگزاری این مسابقه به همت او که اینک مشاور فنی وزارت ورزش فرانسه است انجام گرفت. صدف خادم در‌حالی که راند اول را با استرس شروع کرد و ضربان پیاپی از حریف با تجربه‌تر خود دریافت کرد اما در ۲ راند بعدی با پیدا کردن خود در رینگ بوکس و همچنین توصیه‌های فنی مهیار منشی‌پور مربی خود توانست آن شوون را زیر ضربات بی‌توقف هوک خود قرار دهد.

موفقیت دوچندان خادم

صدف خادم، پیش از آغاز مسابقه به یک پیروزی بزرگ دست یافته بود و آن شرکت در چنین مسابقه‌ای بود. نام او این چنین به عنوان نخستین زن ایرانی که در یک مسابقۀ رسمی بوکس شرکت کرده است، ثبت می‌شود. پیروزی در این مسابقه، موفقیت او را دو چندان کرد.

صدف خادم دختر ٢۴ ساله ایست که نگاهی پخته به جهان و ورزش مورد علاقۀ خود دارد و رینگ بوکس را آئینۀ  میدان زندگی می داند و می گوید «ضرباتی که در رینگ بوکس بسوی من می‌آید، همانند دشواری‌های روزمرۀ زندگی است، باید از فرود آمدن آنها جلوگیری کنم. اما اگر هم ضربه‌ای خوردم، نباید کنار بکشم، نباید رها کنم». او اینک امیدوار است که «این مسابقه سدی را بشکند و آغازی باشد برای آنچه بسیاری از زنان در ایران از سال‌ها پیش در انتظار آن هستند».

صدف خادم ورزش را با شنا شروع کرده، سپس به بسکتبال کشیده شده و هنگامی که دستکش بوکس به دست کرده، دیگر از درآوردن آن ناتوان مانده است. او که ۵ سال پیش ١٠٧ کیلو وزن داشته، به یُمن بوکس امروز اندامی باریک و روحیه‌ای ورزشکار دارد و هر چند هر ورزشکاری برای بُرد به میدان می‌رود، اما برای او که از رینگ بوکس محروم بوده، حضور در یک رقابت رسمی نخستین بُرد او به حساب می‌آید.

مسابقۀ میان صدف خادم و اَن شوون در روزهای پیش از برگزاری، بسیار مورد توجۀ رسانه‌های فرانسوی و بین‌المللی قرار گرفت و از یک کانال تخصصی و سه کانال منطقه‌ای تلویزیون بطور مستقم پخش شد.

Comments

Comments are closed.

Bottom