Top

جزئیاتی از پرونده یاسین رامین؛ همسر مهناز افشار آلمان چه می‌کرد و اتهامش چیست

May 30, 2019 by  

یک منبع آگاه به صدای آمریکا گفت که برخلاف آن چه خبرگزاری فارس ادعا کرده بود، موارد اتهامی پرونده یاسین رامین چهار مورد است و هیچ ارتباطی با «واردات شیر خشک آلوده» ندارد. «یاسین رامین» فرزند محمدعلی رامین از نزدیکان محود احمدی نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران و همسر «مهناز افشار» بازیگر سرشناس سینما با شکایت سازمان هلال احمر برای چند اتهام مجموعا به ۱۷ سال زندان محکوم شده که مطابق قانون مجازات اسلامی ۷ سال آن در صورت نهایی شدن حکم، اجرا خواهد شد. خبرگزاری فارس روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ادعا کرد که حکم یاسین رامین در پرونده «شیرخشک‌های آلوده وارداتی» صادر شده است اما ساعتی بعد این خبر را حذف کرد و نوشت که جزئیات حکم به دلیل «بدوی» بودن قابل انتشار نیست.

یاسین رامین و همسرش مهناز افشار از سال ۹۵ و پس از برخی ادعاهای رسانه‌ای درباره واردات شیرخشک فاسد همواره آن را تکذیب کرده و از جمله آقای رامین به وبسایت روزآنلاین گفته بود تنها تجارت شیر خشک زندگی‌اش، خرید شیر خشک برای فرزندش بوده است.

 
 

در نهایت علی فرجی مدیر عامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر در مرداد ماه ۱۳۹۷ اعلام کرد که پرونده قضایی یاسین رامین «ارتباطی به موضوع شیر خشک ندارد».

یک منبع آگاه از پرونده یاسین رامین نیز به صدای آمریکا گفت که پرونده قضایی یاسین رامین چهار مورد اتهامی دارد و مربوط به یکی از شرکت‌های زیر مجموعه هلال احمر با نام «رشد» است که با مدیریت یاسین رامین در آلمان فعالیت می‌کرد. این شرکت به صورت «پوششی» برای واردات تجهیزات و دور زدن تحریم‌ها تاسیس شده بود.

Comments

Comments are closed.

Bottom