Top

مهدی هادیان: نیروی هوایی ارتش مانع ورود داعش به مرزها شد

February 6, 2020 by  

صذای آلمان – معاون نیروی هوایی ایران می‌گوید که این نیرو از ورود داعش به خاک ایران جلوگیری کرده است. بسیاری از مقامات دولتی و نظامی جمهوری اسلامی معتقدند که قاسم سلیمانی جلوی پیشروی داعش به سمت ایران را گرفته است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارتش ایران روز چهارشنبه، ۱۵ بهمن (چهارم فوریه) سرتیپ مهدی هادیان در مراسم گرامی‌داشت روز نیروی هوایی در مدرسه علوی تهران سخنرانی کرده و به رشادت‌های این نیرو در مقطع‌های گوناگون پرداخته است. معاون هماهنگ‌کننده نهاجا ابتدا نقش نیروی هوایی در انقلاب و حمایتش از آیت‌الله خمینی را تشریح کرده و سپس به نکاتی در باره حمله‌های هوایی به “قلب خاک دشمن” در جنگ ایران و عراق پرداخته و در این راستا گفته است: «ما حتی در روزهای آخر جنگ نیز اجازه ندادیم تا دشمن ابتکار عمل را به دست بگیرد.»

به گفته هادیان، در زمان صلح نیز نیروی هوایی ایران “روزانه صدها سورتی پرواز” برای تأمین امنیت کشور انجام داده و از جمله «در حمایت از محور مقاومت  در منطقه ماموریت‌های سرنوشت‌سازی را انجام داده است».

جلوگیری از ورود داعش به ایران

فرمانده بلندپایه نیروی هوایی جمهوری اسلامی در ادامه تاکید کرده است: «نیروی هوایی هنگامی که داعش به مرزهای کشور نزدیک شده بود با حضور به‌موقع، مواضع آن‌ها را در نزدیکی مرزها مورد هدف قرار داد و اجازه ورودشان را به میهن اسلامی نداد که البته به این موضوعات تاکنون کمتر پرداخته شده است.»

پیش و پس از کشته‌شدن قاسم سلیمانی به دست ارتش آمریکا در عراق، مقامات ایرانی بارها از جانبازی‌ نیروهای برون‌مرزی سپاه پاسداران و در راس آنها قاسم سلیمانی برای جلوگیری از پیش‌روی داعش در عراق و رسیدن به مرزهای ایران تمجید کرده بودند.

البته بسیاری از ناظران سیاسی اظهارات مقامات دولتی و نظامی ایران در باره سلیمانی و مراسم تشییع او در شهرهای گوناگون را “افسانه‌سازی” خوانده و از آن انتقاد کرده‌اند.

آنها شکست داعش را نتیجه همکاری کشورهای گوناگون و حمایت از گروه‌های مسلح در سوریه و عراق می‌دانند نه حاصل مبارزه ارتش یک کشور یا شاخه برون‌مزری سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران.

Comments

Comments are closed.

Bottom