Top

به گفتۀ روسیه اسرائیل جان سرنشینان یک هواپیمای ایرانی را به خطر انداخته است

February 7, 2020 by  

رادیو فرانسه – ارتش روسیه دولت اسرائیل را متهم کرد که در حملات روز پنجشنبه خود به یک پایگاه نظامی در حومۀ دمشق از یک هواپیمای غیرنظامی ایران به عنوان سپر در مقابل پدافند هوایی سوریه استفاده کرده و به این ترتیب جان ١٧٢ سرنشین این هواپیما را به خطر انداخته است.   وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که سحرگاه روز پنجشنبه ششم فوریه هواپیماهای اسرائیلی یک پایگاه نظامی ارتش سوریه را در اطراف فرودگاه دمشق بمباران کردند که پاسخ پدافند هوایی سوریه را در پی داشت. همین منبع افزوده است که همزمان با حملۀ هواپیماهای اسرائیلی یک هواپیمای ایرباس ۳۲۰ متعلق به ایران در حال فروآمدن بود و به همین خاطر در تیررس پدافند هوایی و توپخانۀ ارتش سوریه قرار گرفت.

بیانیۀ وزارت دفاع روسیه تصریح کرده است که واکنش سریع برج مراقبت فرودگاه دمشق باعث شد که هواپیمای ایرباس ایرانی و  سرنشینان آن از منطقۀ درگیری و از تیررس پدافند هوایی ارتش سوریه خارج شده و اندکی بعد در پایگاه هوایی روسیه در لاذقیه به زمین بنشیند.

وزارت دفاع روسیه سپس افزوده است که نیروی هوایی اسرائیل بیش از پیش به هنگام عملیات نظامی خود از هواپیمای غیرنظامی برای پوشش خود و جلوگیری از پاسخ پدافند هوایی ارتش سوریه استفاده می کند.

Comments

Comments are closed.

Bottom