Top

روزنامه ایران: مرگ یک ایرانی در ارتباط با ویروس کرونا

February 13, 2020 by · Comments Off on روزنامه ایران: مرگ یک ایرانی در ارتباط با ویروس کرونا 

رادیو فرانسه – روزنامه “ایران”، روز چهارشنبه ٢٣ بهمن/ ١٢ فوریه نوشت: یک زن ۶۳ ساله تهرانی که مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا بوده است، روز دوشنبه ۲۱ بهمن در یکی از بیمارستان‌های تهران درگذشته و با انتقال جسد این بیمار به پزشکی قانونی، تحقیقات در این باره آغاز شده است؛  رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت امروز این خبر را تکذیب کرد. او گفت که ‏تا امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه هنوز موردی از ابتلا به ویروس کرونا در ایران مشاهده نشده است. روزنامه “ایران” روز چهارشنبه همچنین نوشت: «ساعت۱۱ و۳۰ دقیقه  روز دوشنبه ۲۱ بهمن، مسئولان یکی از بیمارستان‌های پایتخت در تماس با فوریت‌های پزشکی ۱۱۰، از مرگ مشکوک زنی ۶۳ ساله خبر دادند .با اعلام این خبر، تحقیقات از سوی مأموران کلانتری ۱۸۱ وردآورد آغاز شد». روزنامه ایران در ادامه این خبر نوشت: «بر اساس بررسی‌های اولیه و طبق اظهارات کادر درمانی این بیمارستان، احتمال می‌رود که این زن مبتلا به بیماری کرونا بوده و بر اثر همین بیماری جان باخته است .بدین ترتیب با انتقال جسد وی به پزشکی قانونی تحقیقات با دستور بازپرس آغاز شد».‌

با انتشار این خبر، کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران “ایسنا”، گفت که «خبر مرگ یک زن میانسال در بیمارستان پایتخت، به دلیل ویروس کرونا صحت ندارد».
او درباره دانشجویان بازگشته از شهر ووخان چین که اکنون در قرنطینه به سر می‌برند، نیز گفت: «تمام این دانشجویان در سلامت کامل به سر می‌برند و به قطعیت می‌توان گفت که هنوز ویروس کرونا در ایران وارد نشده است».

کیانوش جهانپور همچنین در پیامی که در صفحه توئیترش منتشر کرد، اعلام کرد:‏ «تا امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه، هنوز موردی از ابتلا به ویروس “کووید-۱۹”* (کروناویروس)  در ایران مشاهده نشده است؛ در ۲روز اخیر حتی یک مورد مشکوک به “‎کروناویروس” هم گزارش نشده است».

اپیدمی ویروس کرونا در چین و جهان
اپیدمی ویروس کرونا که بر اساس سازمان بهداشت جهانی اکنون “کووید ۱۹” نام گرفته است، بیش از ١١۰۰ نفر در چین قربانی داشته؛  بیش از ۴۰ هزار نفر را در چین و صدها نفر را در نزدیک به ۳۰ کشور دیگر جهان مبتلا کرده‌است. امروز چین ۹۷ مورد مرگ ناشی از این ویروس را اعلام کرد.
بدین ترتیب قربانیان ویروس “کووید -۱۹” (ویروس کرونا) فقط در چین به هزار و ١١۳ نفر افزایش یافت. ۹‚۹۹درصد مرگ ناشی از این ویروس در چین گزارش شده است.
در همین حال وزارت بهداشت چین، از ابتلاء ۲ هزار و ١۵ نفر دیگر به این ویروس گزارش داد.

Bottom